Anasayfa

Federasyon

Duyurular ve Haberler

Etkinlikler

Kayıt İşlemleri

Eğitim İşlemleri

 • Hakemlik Eğitimleri
 • Eğitmenlik Eğitimleri
 • Oyuncu İntibak Eğitimleri

Oyuncu İşlemleri

Duyurular ve Haberler
Bir sorunuz mu var?

Bir sorunuz mu var?

Mangala Federasyonu Eğitimenlik Sisteminde yapılan değişiklik hakkında duyuru

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Mevcut Durumda Mangala Federasyonu Eğitmenlik sistemi ve eğitmen hakları

 

 1. Mangala Federasyonu Eğitmenlik Sistemi çeşitli kademelerden oluşmakta ve kademeye göre farklı oyunların yer aldığı bir programdan oluşmaktadır. 
 2. Eğitmenlik sertifikası sahibi eğitmenlerin yıl içerisinde belirli bir sayıda öğrenciyi “Oyuncu Veritabanı Sistemine (OVS)” kayıt etmeleri istenmekte ve bunun gerçekleşmesi durumunda vize işlemleri otomatik olarak gerçekleşmekteydi. (Bu sistem etkin olarak kullanılmadı.)
 3. Mangala Federasyonu tarafından düzenlenen turnuvalara sadece Mangala Federasyonu Eğitmenleri tarafından eğitime tabii tutulmuş ve OVS kaydı oyuncular katılabilmektedir. 

 

Yapılan Değişim ile Durum

 

 1. Oyunların öğretilmesi anlamında kademeler kaldırılmış olup eğitmenlik eğitimen katılan tüm eğitimenlere Mangala, Dokuz Kumalak ve Oware eğitimleri verilecektir. Eğitimlere katılan kişilere bu üç oyununun eğitmenliği ile ilgili 1. Kademe Eğitmenlik Sertifikası Verilecektir.
 2. Mevcut sistemde I. Kademe Mangala Eğitmenliği eğitimi almış olan tüm eğitmenlerin sertifikaları yeni sistem doğrultusunda “Türk Mangala I. Kademe Eğitmenlik Sertifikası” olarak düzenlenmiş ve basılmış olup talep etmeleri halinde kargo ile gönderimleri gerçekleştirilecektir. Kargo gönderimi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın. Mevcut sistemde II. Kademe Eğitmen olan eğitmenlerimize ise “I. Kademe Türk Mangalası”, “I. Kademe Dokuz Kumalak” ve “I. Kademe Oware” Eğitmenliği Sertifikası düzenlenmiş olup sertifikalarının teslimi talep etmeleri durumunda kargo ile gerçekleştirilecektir. Kargo gönderimi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.
 3. Vizeleme işlemleri için eğitmenlerin Türk Mangalası için 10 oyuncu, Dokuz Kumalak ve Oware için beşer oyuncuyu oyuncu veritabanı sistemine kayıt etmeleri zorunludur. Oyuncu kayıt işlemleri her yıl 01 Eylül tarihi ile başlayacak olup, 1 Temmuz tarihine kadar devam edecektir. 
 4. Belirtilen tarihler arasında belirtilen sayıda oyuncu kaydetmeyen eğitmenlerin ilgili sertifikalarının vizeleme işlemi otomatik gerçekleşmeyecek olup vizeleme işlemi için o takvim yılına ait yapılan açıklama uygun olarak işlem yapmaları gerekecektir 
 5. Mevcut sistemdeki gibi Mangala Federasyonu tarafından düzenlenen turnuvalara sadece Mangala Federasyonu Eğitmenleri tarafından OVS’ye kayıt edilen oyuncuların alınmasına devam edilecektir. 
 6. Yeni sistemde eğitmenler okullarında veya belirli şartlar çerçevesinde bulundukları şehirde düzenlemiş oldukları tanıtım, eğitim ve turnuva vb etkinlikleri etkinlik tarihinden önce Federasyona bildirmek ve etkinlik takvimine aldırmak şartı ile düzenlemiş oldukları etkinlik için etkinliğe katılan öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığının Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği’ne uygun olarak Sosyal Etkinlik Bilgilendirme Formu Ek-1 düzenleme hakkına sahip olacaklardır. 
Okunma 1521 defa

Temsilcimiz Olun


Temsilcilik şartlarını öğrenmek ve temsilcimiz olmak için tıklayın!

Mankala Oyunları

Üyeliklerimiz

Federasyonumuz Zeka Sporları ve Oyunları Konfederasyonu kurucu üyesidir.

zeka logo

Federasyonumuz Dünya Dokuz Kumalak Federasyonu üyesi ve Türkiye'deki temsil hakkına sahip tek kurumdur. 

dokuzkumalaklogo

BİZE ULAŞIN

0(850)4507094

Bize Yazın

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Üye Girişi

Üye Kayıt Formu

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.

Şu Anda

139 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi