Anasayfa

Federasyon

Duyurular ve Haberler

Etkinlikler

Kayıt İşlemleri

Eğitim İşlemleri

  • Hakemlik Eğitimleri
  • Eğitmenlik Eğitimleri
  • Oyuncu İntibak Eğitimleri

Oyuncu İşlemleri

Eğitmenlerimiz
Bir sorunuz mu var?

Bir sorunuz mu var?

Mangala Eğitmeni ailesine katılarak zeka sporları alanındaki kariyerinize yön verebilirsiniz. Federasyonumuzun belirlemiş olduğu 4 eğitmenlik kademesi vardır. 
    1. Kademe Eğitmenlik
    2. Kademe Eğitmenlik
    3. Kademe Eğitmenlik
    4. Kademe Eğitmenlik 

1. Kademe Eğitmenlik

1. Kademe Eğitmenler yerel turnuvalara oyuncu yetiştirebilirler. Sorumluluk alanları minik ve yıldız klasmanda yer alan oyuncular ile sınırlıdır.

2. Kademe Eğitmenlik

2. Kademe Eğitmenler yerel ve bölgesel turnuvalara oyuncu yetiştirebilirler. Minik, yıldız, genç ve yetişkin oyuncular sorumluluk alanlarındadır.

3. Kademe Eğitmenlik

3. Kademe Eğitmenler yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası turnuvalara oyuncu yetiştirebilirler. Tüm klasmanlar sorumluluk alanları arasında yer alır.  Bu kademede yer alan eğiğtmenler gerekli görülmesi durumunda ülke genelinde düzenlenen Federasyon eğitim etkinliklerinde görevlendirilebilir.

4. Kademe Eğitmenlik

4. Kademe Eğitmenler bütün turnuvalara oyuncu yetiştirebilir ve tüm klasmanlar sorumluluk alanındadır. 
Ülke genelinde yapılan görevlendirmelerde öncülüğe sahip olmakla birlikte, yurt dışında çeşitli ülkelerde yapılacak olan Mangala (Türk Mangalası) Eğitimlerinde eğitmen olarak görevlendirilebilirler. 

Not: Bir üst kademe eğitmen bulunmaması durumunda bir alt kademe görevlendirmeler hariç bir üst kademenin yetkisine sahiptir.

Neden Mangala Eğitmeni olmalısınız?

Mangala Federasyonu kendi bünyesinde yürüttüğü çalışmaların haricinde Mangala Oyunun yaygınlaşması için çeşitli kurumlar ile (Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı) işbirliği çalışmaları geliştirmek için çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalar çok kısa bir zaman zarfında sonuçlarını verecek ve eğitmenlerimize çeşitli haklar tanınacaktır. Bu haklardan yararlanabilmek için Mangala Eğitmeni olmalısınız.

Mangala Federasyonu Oyuncu Veritabanının işleyişi gereği bir oyuncunun mutlaka bir eğitmeninin olması gerekir. Eğer sizin üzerinizden Oyuncu Veritabanına kayıtlı bir oyuncu ülkemizde veya yurt dışında gerçekleştirilecek uluslararası turnuvalara katılmaya hak kazanırsa siz de masraflarınız (yol + konaklama) Federasyonumuz tarafından karşılanmak koşuluyla oyuncunuz ile birlikte turnuvaya katılma hakkına sahip olacaksınız. 

4 kademeye ayrılan eğitmenlik programında son kademeye ulaşabilmek için çeşitli şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Her kademe için geçerli olan bulunulan kademe en az bir yıl süresince oyuncu koçluğu yapmak olduğu için ne kadar erken Mangala Eğitmenleri ailesine katılırsanız bu alandaki ilerlemenizi hızlandırma şansına sahip olacaksınız ve kontenjana takılma durumuyla karşı karşıya kalmayacaksınız.

Oyunun gelişmesi ve yaşatılabilmesi için eğitmenlerin öneminin farkındayız ve eğitmenlere imkanlar ölçüsünde en etkin hakları tanımaya çalışıyoruz. Siz de Mangala Federasyonu ailesine eğitmen olarak katılarak tarihimizden ve kültürümüzden gelen Mangala oyununun gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. 

Tüm bu bilgiler doğrultusunda sizi de en kısa sürede eğitmenlerimiz arasında görmek istiyoruz.  

Eğitmen veritabanı ile ilgili çalışma devam ediyor. Lütfen en kısa sürede tekrar deneyin. Mangala Eğitmeni olmak istiyorsanız iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz, en kısa sürede sizinle temasa geçeceğiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Temsilcimiz Olun


Temsilcilik şartlarını öğrenmek ve temsilcimiz olmak için tıklayın!

Mankala Oyunları

Üyeliklerimiz

Federasyonumuz Zeka Sporları ve Oyunları Konfederasyonu kurucu üyesidir.

zeka logo

Federasyonumuz Dünya Dokuz Kumalak Federasyonu üyesi ve Türkiye'deki temsil hakkına sahip tek kurumdur. 

dokuzkumalaklogo

BİZE ULAŞIN

0(850)4507094

Bize Yazın

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Üye Girişi

Üye Kayıt Formu

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.

Şu Anda

120 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi