Anasayfa

Federasyon

Duyurular ve Haberler

Etkinlikler

Kayıt İşlemleri

Eğitim İşlemleri

  • Hakemlik Eğitimleri
  • Eğitmenlik Eğitimleri
  • Oyuncu İntibak Eğitimleri

Oyuncu İşlemleri

Bir sorunuz mu var?

Bir sorunuz mu var?

Mangala Hakemi olarak düzenleyeceğimiz ulusal ve uluslararası turnuvalarda hakem olarak görev alabilirsiniz. Mangala Federasyonu'nun uygulamakta olduğu hakemlik sistemi aşağıdaki açıklanmaktadır. Hakemlik başvurusu için gerekli başvuru formunu sayfanın en altında bulabilirsiniz. 

Hakemlik klasmanları

1. Aday Hakem

Aday Hakemlik Kursunu başarı ile tamamlayan başvuru sahibi aday hakemlik sertifikasını alarak bulunduğu şehirdeki Federasyon temsilciliğimiz bünyesinde hakem olarak görevlendirilir. Adaylık süreci bir yıldan veya 5 turnuvadan kısa olamaz. Adaylık süresini tamamlayan hakemlerimiz gelişim kursuna katılarak kursu başarı ile tamamlamaları durumunda İl Hakemi klasmanına yükseltileceklerdir. 

2. İl Hakemi

İl Hakemliği Kursunu başarı ile tamamlayan aday hakemler sertifikalarını alarak görev yapmak istedikleri şehirde il hakemi olarak görevlendirilerler. Bir üst klasmana başvurmak için il hakemliğinde geçirilmesi gereken süre bir yıl veya 5 turnuvadan kısa olamaz. İl hakemliğinde gerekli süreyi tamamlayan hakemlerimiz Bölge Hakemliği Kursuna başvurabilirler.

3. Bölge Hakemi

Bölge Hakemliği Kursunu başarı ile tamamlayan il hakemlerimiz illerinin bağlı bulunduğu bölgede bölge hakemi olarak görev alır ve bölgesel turnuvalarda görevlendirilirler. Bir üst klasmana başvurabilmek için bölge hakemliğinde geçirilmesi gereken süre bir yıldan veya 5 turnuvadan kısa olamaz. Bölge hakemliğinde gerekli süreyi tamamlayan ve ulusal hakemlik için gerekli olan diğer şartları sağlayan hakemlirimiz Ulusal Hakemlik Kursuna başvurabilirler. 

4. Ulusal Hakem

Ulusal Hakem Kursuna başvurmak için süre şartının yanı sıra orta düzeyde İngilizce bilmek şartır. Konuşma, okuma, yazma ve dinleme seviyeleri ile ilgili çeşitli sınavlardan alınması gereken puan ile ilgili bilgi daha sonra açıklanacaktır. Gerekli şartları sağlayan ve Ulusal Hakem Kursunu başarı ile tamamlayan adaylar Federasyon bünyesinde ulusal hakem olarak görevlendirilirler. Bir üst klasmana başvurmak için ulusal hakemlikte geçirilmesi gereken süre bir yıl ve 5 turnuvadan az olamaz. 

5. Uluslararası Hakem

Uluslararası Hakem Kursuna başvurmak için süre şartının yanı sıra ileri düzeyde İngilizce bilmek şarttır. Konuşma, okuma, yazma ve dinleme seviyeleri ile ilgili çeşitli sınavlardan alınması gereken puan ile ilgili bilgi daha sonra açıklanacaktır. Gerekli şartları sağlayan ve Uluslararası Hakem Kursunu başarı ile tamamlayan adaylar Federasyonumuz bünyesinde uluslararası hakem olarak görevlendirilir. 

Aday Hakemlik Programına ÖN Kayıt Açıklamaları ve Formu İçin TIKLAYINIZ

Temsilcimiz Olun


Temsilcilik şartlarını öğrenmek ve temsilcimiz olmak için tıklayın!

Mankala Oyunları

Üyeliklerimiz

Federasyonumuz Zeka Sporları ve Oyunları Konfederasyonu kurucu üyesidir.

zeka logo

Federasyonumuz Dünya Dokuz Kumalak Federasyonu üyesi ve Türkiye'deki temsil hakkına sahip tek kurumdur. 

dokuzkumalaklogo

BİZE ULAŞIN

0(850)4507094

Bize Yazın

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Üye Girişi

Üye Kayıt Formu

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.

Şu Anda

139 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi