Script support IE Browser

Koronavirüs Küresel Ölçekli Salgın Hakkında Bilgilendirme Özel

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Koronavirüs Pandemisi hakkında Federasyon Başkanlığımızın duyurusu ve alacağı tedbirler aşağıda açıklanmıştır. Dünya ve ülke gündeminde oluşan gelişmelere göre güncellemelere bu makale altında yer verilecektir. 

Herkesin yakından takip ettiği üzere Çin'de başlayan ve DSÖ'nün yaptığı son açıklama ile global bir salgın (pandemi) olarak nitelenen Covid-19 (yeni korona virüs salgını) ülkemizde de ilk vaka ile gözlendi. Bununla birlikte herkes virüsten korunmak üzere yaşamlarını şekillendirmek adına alacakları önlemler ve etkileşimde bulundukları kurum-kuruluşların bu anlamda alacakları önlemlere merak etmeye ve araştırmaya başladı. Önümüzdeki dönemde sizlerle bir araya gelmeyi planladığımız bir dizi etkinlik üzerinde çalışmalarımız devam etmekte sizlere bunların bir kısmının duyurusunu yapmış bulunmaktayız. Açıkladığımız ve açıklayacağımız etkinliklerin gerçekleşme durumu ile ilgili soru işaretlerinin bulunduğunun farkındayız. Bu sebeple hem ulusal hem de uluslararası basında çıkan haberleri titizlikle inceliyor ve ilgili bakanlıkların açıklamalarını, eylem planlarını takip ediyoruz. Bu çerçevede her veriyi değerlendiriyor ve kararlarımızı alıyoruz. Çeşitli etkinliklerimizin pandemi nedeniyle iptali söz konusu ve önümüzdeki süreçte bu yönde karar alınacak farklı etkinliklerimiz de olabilir. Federasyonumuz faaliyetlerine katılım göstermek isteyen tüm mangala oyunu severlerin bu duyuruyu takip ederek ve etkinlikler hakkında güncellemelere ulaşabileceklerini bildirmek isteriz. 

Bir an önce tedavi bulunması ve global salgının son bulması ümidiyle, etkinliklerimiz ve durumları hakkındaki bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

 

 

ETKİNLİKLER HAKKINDA GÜNCELLEMELER

1. Anatolia Open 2020 - ANTALYA  ( Durum: İleri bir tarihe ertelendi. Muhtemel tarih: Ekim veya Kasım 2020)

Anatolia Open üç yıldan beri düzenli olarak Antalya'da gerçekleştirdiğimiz Mangala Oyunlarını temel alan bir zeka oyunları festivalidir. Bu sene Antalya merkezde gerçekleştirmek üzere yerel yönetimler ile anlaştığımız uluslararası duyuruları bir süre önce yaptığımız etkinliğimiz virüsün yurtdışında yayılma hızı ve çizmiş olduğu negatif tablo nedeniyle Türkiye duyurusu yapılmadan ileri bir tarihe ertelenmiştir.) 

Son güncelleme: 01 Mart 2020

2. Letonya Mangala Turnuvası 2020 - LETONYA (Durum: İleri bir tarihe ertelendi. Muhtemel tarih: Kasım - Aralık 2020)

Letonya'da Mangala oyunun gelişmesi ve yaygınlaşması için çalışmalarını sürdüren Logika kulübü ile karşılıklı olarak iki ülke de düzenleyeceğimiz turnuvalarımızın ilki Mayıs ayı içerisinde Letonya'da düzenlenecekti. Virüsün Avrupa ülkelerindeki yayılımının göstermiş olduğu negatif tablo nedeniyle karşılıklı görüşmeler ile etkinlik ileri bir tarihe ertelenmiştir. 

Son güncelleme: 07 Mart 2020

3. Küçükçekmece Belediyesi Mangala Turnuvası 2020 - İSTANBUL (Durum: Kayıtlar devam ediyor.)

Bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan Küçükçekmece Belediyesi Mangala Turnuvası 2020, Küçükçekmece İlçesi sınırlarında faaliyet gösteren okulların ilkokul, ortaokul ve lise kategorisinde başvurdukları ödüllü yerel bir etkinliktir. Turnuvanın kayıt başvuru işlemleri Küçükçekmece Belediyesi ilgili birimleri tarafından yürütülmektedir. Küçükçekmece Kaymakamlığı, Küçükçekmece Belediyesi, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Federasyonumuz arasında imzalanan protokol ile gerçekleştirilen turnuva ile ilgili herhangi bir iptal talebi tarafımıza ulaşmamış olup, gelişmeleri anlık olarak sizlerle paylaşacağız. 

Son güncelleme: 12 Mart 2020

4. Antares AVM I. Mangala Turnuvası 2020 (Durum: İleri bir tarihe ertelendi. Muhtemel tarih: Okulların açılmasını takiben en kısa sürede düzenlenecektir)

Antares AVM işbirliğinde düzenleyeceğimiz ödüllü Mangala Turnuvasının kayıtları devam etmektedir. Bakanlığın, yerel yönetimlerin açıklamalarını dikkatle takip ediyoruz. Virüsün ülkemizdeki seyri dikkatle takip edilmekte olup, olası bir erteleme durumunda hem bu duyuruda, hem de kayıt olan kişilere bilgilendirme yapılacaktır. İleri bir tarihe ertelenme durumunda mevcut alınan kayıtların tekrar kayıt olmasına gerek olmayacak ve öncelik tanınacaktır. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan tatil programına uygun olarak yeni tarih belirlenecektir. 

Son güncelleme: 21 Mart 2020 12.24

 

 

ALINAN DİĞER KARARLAR

 

1. Turnuvalar öncesinde ve sonrasında tüm takımlar dezenfekte edilecektir. 

2. Federasyon tarafından düzenlenen turnuvalar haricinde hiç bir turnuvaya pandemi tehdidi geçinceye oyun takımı ve oyun saati desteği sağlanmayacaktır. 

Okunma 2963 defa